Vitaelife Pharma Vitamin D3 – cena, kde kúpiť, originál

[Total:    Average: /5]

Dobrý deň, milí odborníci užitočné energie. Rozhodol som sa venovať dnešný článok “solárny element” je vitamín D3. Jeho meno v medzinárodnej praxi – cholecalciferol. Tento prvok je pre normálne fungovanie tela veľmi dôležité. Okrem toho je nutné, pre dospelých i deti.

Za to, čo je

Naše telo produkuje väčšinu tohto dôležitého bodu sám. To sa vykonáva tým, že zmení slnečného svetla na chemických látkach. Pôsobením UV žiarenia v koži vytvára cholekalciferol (dobre, že je vitamín D3). Ďalej sa viaže na vitamín D viažuci proteín a je odoslaný do pečene. Tam mu bola poskytnutá “dobrá” sa šíri po celom tele. Tu je dobrodružný príbeh

Tento prvok má vplyv na štruktúru skeletu. Tiež dostupnosť závisí od tlaku, imunity, nálady, funkcie mozgu a schopnosť chrániť proti rakovine (1).

Vitamín D sa podieľa na rôznych životne dôležitých procesov:

 • reguluje, podporuje imunitný a nervový systém;
 • znižuje riziko vzniku roztrúsenej sklerózy;
 • udržuje optimálnej telesnej hmotnosti;
 • znižuje závažnosť a frekvenciu príznakov astmy;
 • znižuje riziko rozvoja reumatoidnej artritídy u žien;
 • dôležitý pre zdravé kosti;
 • znižuje riziko srdcových ochorení, cukrovky a niektorých druhov rakoviny;
 • je nevyhnutná pre absorpciu a metabolizmu vápnika a fosforu;
 • podieľa na činnosti žliaz s vnútornou sekréciou.

Derivát vitamínu D3 vo farmaceutickom priemysle, produkty živočíšneho alebo rastlinného pôvodu. Vo zvieracej podobe, to je viac stráviteľné a užitočným. Je produkovaný ožiarením živočíšnych olejov a cholesterolu v krvi. Prudko až 500 krát rýchlejšie ako rastliny náprotivok. A bol ocenený na 4 krát účinnejší.

Koľko potreba byť na slnku

až 95% z tohto prvku v prirodzeným spôsobom možno získať zo slnečného žiarenia. Vaša pokožka produkuje vitamín D, keď príde do styku s UV žiarením. Kvôli tomu, že sa nazýva “solar” element. Ale v dnešnej dobe väčšina ľudí objavia príznaky nedostatku. To je uľahčené dva najčastejšie dôvody patrí:

 1. Časté prítomnosť v miestnosti. Starší ľudia väčšinu času pracoval na čerstvom vzduchu a šiel veľa. Dnes iný obraz je viditeľný. Dokonca aj deti trávia príliš veľa hodín v interiéri sledovanie televízie alebo hranie videohier. Väčšina dospelých prácu a trávenia voľného času v interiéri. Okrem toho, je v tieni, a oblačnom počasí môže znížiť syntézu provitamín 60% (2).
 2. Uplatňovanie ochranu proti slnečnému žiareniu. Keď sme sa tráviť čas na slnku, aplikovať krém s ochranou SPF. Jo, nemôže namietať – je riziko rakoviny kože v posledných rokoch zvýšil. A lekári dôrazne odporúčame používať u detí a dospelých, aj v zimných mesiacoch. Ale keď si naneste krém is SPF8, znižuje schopnosť tela produkovať vitamín D o 90%. Produkt s vyšším SPF 30 znižuje produkciu D3 až 99%.

A tak sa snažia aspoň 15 minút denne, aby sa na slnku. Aby to bolo lepšie v dopoludňajších hodinách. Potom bude minimalizovať prípadné negatívne dôsledky. Ale ty nabažiť tohto dôležitého vitamínu zadarmo

Symptómy nedostatku

Mnoho lekárov sa začínajú chápať, že nedostatok vitamínu je veľmi vážna. Niet divu, že je jedným z odporúčaných doplnkov, najmä pre novorodenca.

Pre dojčatá a deti nedostatok tohto prvku je veľmi nebezpečné. To vedie k vážnym problémom. Napríklad by mohlo vyvolať vývoj rachitických hrudníka. Ďalším negatívnym prejavom mysli dieťaťa vyvíja štvorcový tvar. Tiež tu môže byť kyfóza (to je “brucho žaby”) a O-tvaru nohy. Žiaci majú nízke hladiny vitamínu D3 sa prejavuje problémy s videním a únavu.

Prítomnosť nedostatkom vitamínu D ťažké odhaliť. Vzhľadom na to, že spoločné symptómy sú nejasné, ako je únava, bolesti tela alebo bolesti. Vážnejšie príznaky nedostatku sú bolesti v kostiach a celková slabosť. Je dôležité si uvedomiť, že niekedy nemusí nastať tieto príznaky. Je preto dôležité, aby sa krvný test na kontrolu hladiny tohto prvku.

Podľa štúdií, nedostatok vitamínu D môže komplikácie týchto chorôb:

 • osteoporóza;
 • ochorenia srdca a vysoký krvný tlak;
 • rakovina;
 • depresie, nespavosť;
 • artritída;
 • diabetes mellitus;
 • astma;
 • skleróza multiplex;
 • psoriáza;
 • fibromyalgia;
 • pomalé hojenie zlomenín.

Mimochodom, tu je video vám veľa zaujímavé diskusie o dôsledkoch nedostatku tohto prvku. Nezabudnite skontrolovať.

Najlepšie zdroje vitamínu D

Najlepším zdrojom je slnečné svetlo. Väčšina odborníkov odporúča, aby sa aspoň 10-20 minút denne na priamom slnečnom svetle. Avšak, oni neodporúčajú používať opaľovací krém. Tak sa dostanete od 1000 IU až 10000 IU. Ak ste Darkie, budete potrebovať dlhší pobyt na slnku získať dostatok vitamínu. Vzhľadom k tomu, tmavá koža má väčšiu ochranu pred slnečným žiarením.

Najlepší čas pre opaľovanie v letných mesiacoch je pred 11 hodín a po 16-tich. Av zime často ísť von, najmä keď by sa mohlo zdať na slnku.

Tiež tam je kategórie potravín, ktoré sú bohaté na “solárne” prvku. V severských krajinách, vrátane našej, je potrebné zahrnúť tieto potraviny do svojho jedálnička. Budú tie, ktoré obsahujú veľké množstvo D3. Nižšie uvedená tabuľka vám povie, ktoré potraviny obsahujú najviac cholekalciferol. Percento podávaný s príjmom 10 ug (400 IU).

Obsah D3, ug na 100 gramov. Produkt D3 Percento dennej hodnoty,%

Pečeň трески1001000Палтус27,4274Карп24,7247Скумбрия атлантическая16,1161Яйцо2,222Масло krémová. 72,5% жирн1,313Сыр Российский0,969,6Молоко0,050,5

Vzhľadom k tomu, prvok D je vitamín rozpustný v tukoch, je v ideálnom prípade by mali byť konzumované s tukom. To je pre lepšiu absorpciu cholekalciferolu. Napríklad, môžete mať s ghí alebo olej, orechy alebo semienka. Tí, ktorí žijú v severských krajinách (a to nám patrí), je navyše odporúča, aby doplnky.

Ako sa zvyšuje absorpciu vápnika, niektorí výrobcovia vykonať doplnky v tandeme s týmto minerálu. Napríklad, “Calcium D3 Nycomed”.

Návod na použitie

Nevýhoda slnečné živlu sú rastúcim problémom na celom svete. Zvlášť ťažké to sa prejavuje v západných a severných krajín. Je to v poslednej dobe zvýšila odporúčaný denný príjem vitamínu D. Zvýšenie rýchlosti dvojnásobku sumy stanovenej pre dojčatá, deti a dospievajúcu mládež.

V našej krajine denný príjem tohto prvku až nasledujúce:

Pre deti

na 1 года400 МЕ1 – 10 лет600 matroshka 11-18 лет600 ME

Pre dospelých:

Muži a ženy 18 – 50 лет600 of Memorine a žien nad 50 лет800 Marie беременности600-2000 obdobie MEB programu лактации600-2000 IU

Áno, dávka môže zapisovať do rôznych jednotiek merania – IU alebo mcg. Takže vieme, že vitamín D3 1 mcg = 40МЕ.

Podľa niektorých lekárov, výška dávka by mala byť významne zvýšená. Keď sme po väčšinu času doma a len zriedka ísť von. A sever je región bydliska ovplyvňuje veľkú potrebu pre túto položku. To sa týka najmä v jesenných a zimných jarné obdobie. Preto lekári odporúčajú zvýšiť mieru pre dospelých (žien a mužov) na 800-5000 IU denne.

Avšak, majte na pamäti, že sa jedná o všeobecné odporúčania. Teraz som si prečítal knihu Transcend podľa nového výskumu nášho tela. Po prvé, hovoria, musí vykonať test na hodnotu vitamínov. A väčšina z nich chce byť skúmané. Oh, ja ti napísať malú správu

Okrem multivitamín beriem zatiaľ čo vodný roztok “jednoduché použitie”. Jeho pediater predpísal môj syn. Narodil sa v septembri a práve zachytil posledné slnečné dni. Pre deti je ľahké prijať. Zriedi vo vode 1 kvapka obsahuje 500 IU. Len normou pre deti. Aj v prípade, 2 kvapky klesne, neboj, predávkovať sa dieťa nebude. Môžete kúpiť v lekárni, cena je asi 180 ….

Pre začiatok k štúdiu materiálov o D3 si uvedomil, že sme vážne nedostatočne. Sa rozhodol zistiť, čo je lepšie, aby prijali. Si uvedomil, že sa roztok olej je lepšie absorbovaný, pretože tento vitamín je rozpustný v tukoch. Odporúčame Dodatok kapsule. Takže ja a manžel bude musieť niečo kúpiť, skôr než kradnúť syr jeho vodný roztok

Teraz kúpiť multivitamíny na iherb. Sú lacnejšie ako v lekárni aj zľavy. Rovnaký Solgar môžete kúpiť 2 krát lacnejšie, a navyše môžete prezrieť názory a vybrať najlepšiu variantu na pomer cena / kvalita. Existujú rôzne možnosti – v dávke 5000 alebo 10000 IU. Ako užívať a koľko je napísané na obale. Tu je niekoľko príkladov

Predávkovanie

Je dôležité vedieť všetko o tomto prvku. Koľko a ako dať deti a ako sa dospelým. Hlavnými príznakmi predávkovania sú nasledovné:

 • zvracanie, nevoľnosť;
 • malátnosť;
 • vyčerpávajúce bolesti hlavy;
 • poruchy spánku;
 • strata chuti do jedla;
 • bolesti kostí a svalov;
 • bielkovín v moči.

V prípade predávkovania vitamínu D3 zvyšuje hladinu vápnika a fosforu. Tým sa zvyšuje riziko vzniku abnormalít obličiek, chrupaviek a ciev.

Aj keď vitamín predávkovanie je veľmi nepravdepodobné. Ak nie je vám trvať 600 000 IU denne po dobu 3 mesiacov. Zo slnka nemajú predávkovania. Ak budete mať po celý deň ležať tylenchina na pláži. Potom už stačí len nevoľnosť, slabosť a ďalšie príznaky. Aj keď je pozadie spálené kože, ktorú si všimnete

Najvyššie 7 dávky vitamínu D

Všetky vitamíny sú veľmi užitočné pre naše zdravie. Ale v tejto položke by ste mali venovať osobitnú pozornosť. Tu sú najzákladnejšie svojich pozitívnych vlastností.

 1. podporuje zdravé kosti. Vitamín D zohráva dôležitú úlohu pri vstrebávaní vápnika v kostiach. Deficit D môže viesť k mäknutiu kostí alebo krivici. Okrem toho je zvýšené riziko vzniku osteoporózy a zlomenín. Štúdie ukázali, že D zlepšuje stav pohybového aparátu a znižuje frekvenciu pádov a zlomenín u starších osôb (3).
 2. Pomáha regulovať hladinu cukru v krvi. Diabetes – dôsledkom nedostatku inzulínu alebo nedostatočnou sekréciou inzulínu po zvýšení jeho odolnosti. Podľa štúdie, vitamín D môže podporovať sekréciu (4). Dodatočný príjem prvku zvyšuje citlivosť na inzulín a pomáha znižovať zápal. Mnohé štúdie potvrdzujú pozitívnu úlohu vitamínu D v prevencii a liečbe oboch typov cukrovky (5).
 3. Chráni pred rakovinou. Príznaky nedostatku D je spojená so zvýšeným rizikom vzniku rakoviny. To platí najmä rakoviny prsníka, hrubého čreva a montáž (6). Účinok vitamínu o riziku rakoviny spôsobený jeho úlohu v bunkovej životného cyklu. A jej schopnosť blokovať nadbytočnú estrogén hrá úlohu (7).
 4. Pomáha v boji proti ochoreniu srdca. Rastúci počet štúdií ukazujú, že nedostatok D zvyšuje riziko kardiovaskulárnych ochorení. Podieľa sa na regulácii krvného tlaku, cholesterolu a zápalom. Neboli plne objasnené, zabraňuje vitamín D srdcové choroby. Ale jedna vec je známa :. Ľudia s nedostatkom tohto prvku je väčšia pravdepodobnosť, že zomrú na ischemickou chorobou srdca
 5. zlepšuje imunitný systém. Vitamín hrá úlohu v ochrane pred prechladnutia, chrípky a rozvoji autoimunitných stavov. Imunitné bunky obsahujú receptory pre vitamín D, ktorý zabraňuje predĺženú a nadmernej zápalovej reakcie. Vzhľadom k tomu, zápal je často príčinou mnohých chronických a autoimunitných chorôb (8).
 6. Zlepšuje náladu. Prvok D pôsobí ako hormón vnútri nášho tela, ovplyvňujúce funkciu mozgu. Jeho nedostatok je priamo spojená s úzkosti, poruchy nálady, depresie, nespavosť, nálada v PMS (9). Nízka hladina D bráni riadnemu produkciu testosterónu a estrogénu. A to vedie k nerovnováhe, ktoré sú uvedené rad nežiaducich príznakov. Dievčatá, ktoré majú bolestné PMS, patrí doplnky stravy s D3 vo vašej strave.
 7. Pomáha s koncentráciou a pamäťou. Niekoľko štúdií ukázalo, že prvok D ovplyvňuje schopnosť rozhodovať sa, sústrediť sa a udržať informácie. Ľudia s nízkou úrovňou vitamínu netestujú dobre, majú problémy s úlohami, ktoré vyžadujú pozornosť (10). To je pravdepodobne dôvod, prečo je tak ťažké naučiť sa zložiť skúšky v zime a na jar
 8. OL>

  Interakcia s inými liekmi

  Vzhľadom k príjmu barbiturátov zvyšuje potrebu vitamínu D3. Preto sa v priebehu liečby by sa mal podávať dodatočné doplnenie cholekalciferolu. Podobný účinok na olej má vitamín colestipol a cholestyramín.

  Simultánne príjem D3 diuretík zvyšuje riziko hyperkalcémie. Ale ak nezaplatené glykozidy a D3, môže byť nezrovnalosti v srdci.

  Účinnosť cholekalciferolu môže znížiť antiepileptické prostriedky a kortikosteroidy. V prípade liečby antacidá obsahujúce horčík alebo hliník, a pri D3 zvyšuje toxicitu prvý.

  Teraz, moji priatelia, viete, čo je užitočné, je zázrak látka. A môže v prípade potreby doplniť svoje rezervy v tele s jedlom. Aby nedošlo k ujsť nič z toho, čo som ti to povedať v budúcom príspevku, sa prihlásiť k odberu aktualizácií. To je pre dnešok všetko: až sa znovu stretneme

  .

  & nbsp;

About Paulína Turošíká 277 Articles
Mám veľa čo povedať o Iveve Jánošíkovej, ale najväčšie dve veci, ktoré je potrebné vedieť, je to, že je reflexívna a intuitívna. Samozrejme, že je tiež podmanivá, vtipná a presvedčivá, ale sú to tak isté, že sú desivé. jej reflexné myslenie, to je to, za čo je často uctievaná. Ľudia sa často spoliehajú na svoju a pozornú povahu v čase potreby. Nikto, samozrejme, nie je dokonalý a Kieran má veľa znakových chýb. jej ego a abrazivosť nie sú úplne zábavné a môžu zničiť veľa večerov. Našťastie jej intuícia pomáha udržiavať ich aspoň v malom.