Zelená káva – cena, oficiálnej webovej stránky, kde kúpiť, originálne, názory

[Total:    Average: /5]

V súčasnej dobe toľko hovorí o zelenej kávy, ktorý mimovoľne položiť otázku: čo vlastne zelená káva sa líši od čiernej, ak je to naozaj tak užitočné pre nás, či si myslíte, informáciu, že podporuje chudnutie? Poďme riešiť.

Po prvé, trochu histórie

Je známe, že kultúra pestovania kávy po dobu dlhšiu ako 800 rokov. Existuje mnoho legiend spojených s objavom kávy, ale zameriame sa na niekoľko zaujímavých faktov o tomto produkte.

V Európe sa objavila káva za vlády Alexej Michajloviča a správal sa ako všeliek na mnoho chorôb, vrátane migrény. Avšak, zvyk pitia kávy nápoj spojený s menom Petra I. Podľa historikov, že sa násilne napojení “horkú pomyje” jeho súdu.

Katarína Veľká pili kávu každý deň, však, bol tak silný, že asi 400 gramov kávy stačilo 4 šálky. Catherine bola tiež vynašiel withvoobrazil kroviny očistiť tvár a telo. Ak to chcete, že kávová usadenina zmiešaná s vodou a mydlom.

Najprv však, káva vo voľnej prírode rastie v Etiópii. Po objavení kávových bobúľ bol používaný ako tonikum výlučne surové. O niečo neskôr v Jemene od mature sušené dužiny ovocie začal pripravovať takzvaný “biely jemenskej kávy.” A to iba v XII storočia zo surových fazule začali pripravovať nápoj (v našej zelenej kávy dopadá), a dokonca aj stáročia neskôr začala na suché, pečené a mal im a prach a naplňte ju teplou vodou, pridaním korenín (väčšinou zázvor a škorica) a mlieko.

Zelená káva a jeho charakteristiky

Zelená káva je káva, ktorá nebola vystavená tepelnému spracovaniu, tj. Zrná nie sú vyprážané (ako zoznámenie s nami čiernej kávy) a nechal farby matný olivový. Obilie nich pomocou špeciálneho spracovania sa extrahuje zo sladkej dužiny ovocia (bobule) na kávovníka.

Vzhľad a arómu zelenej kávy pripomína šošovky. Zelená kávové zrná nemá tak bohatú vôňu, ako čierna. Keď sa varí pozemné fazuľa zelená káva otočí piť hnedú farbu s koláč kyslú chuť.

Užitočný zloženie a použitie zelenej kávy

zelená káva má komplexné chemické zloženie. Obsahuje triesloviny (vrátane tanín), purínové alkaloidy (napr kofeínom a teofylínom), alkaloidy trigonelín, esenciálne oleje, organické kyseliny (vrátane kyseliny chlorogenové), vitamíny, minerály, vlákninu, L-karnitín, rastlinné oleje, monosacharidy, polysacharid pektín, amino kyseliny, atď.

Tento unikátny zloženie zelenej kávy je zodpovedný za jeho schopnosťou:

 • zlepšiť celkový tón tela,
 • pre zlepšenie činnosti mozgu,
 • podporiť fyzickú aktivitu,
 • upokojujúce pôsobiť na nervový systém
 • zlepšiť stav dýchacích ciest,
 • pre zníženie hladiny cukru v krvi
 • na regulácii metabolizmu
 • k zlepšeniu trávenia,
 • očistiť telo toxínov a ťažkých kovov.

Okrem toho sa zelená kávové zrná sú úspešne používané v medicíne a kozmetike. Olej na ich základe sa používa na liečbu popálenín, odstrániť jazvy a strie, v boji proti celulitíde, na posilnenie, stimuláciu rastu a obnoviť lesk vlasov, pre starostlivosť o citlivú, suchú a dehydrovanú pleť, a tiež, aby sa zabránilo vzhľadu vrások.

Zelená káva ako nástroj pre chudnutie

Pred niekoľkými rokmi vedci z USA, bolo preukázané, že bean nepraženej zelenej kávy má veľký obsah kyseliny chlorogenové, majú schopnosť regulovať hladinu cukru v krvi, a v praženej fazuľa množstve tejto látky je zníženej mnohokrát. A zároveň znižuje obsah cukru v tele začne fungovať procesy, ktoré prispievajú k spaľovaniu tukov. Okrem toho, zelené kávové zrno obsahuje slušné množstvo chrómu, ohromujúci pocit hladu a chuť na sladkosti. To je dôvod, prečo zelená káva je dnes tak široko inzerovaná ako nástroj pre chudnutie. Ale vo forme, v ktorej je, napríklad v lekárňach, jeho účinok je sporná, pretože doplnky obsahujúce zelenej kávy fazuľa extraktu vo veľmi približnom počte a s pridaním rôznych pomocných látok.

možnému poškodeniu zelená káva

Je pravidlom, že iba zneužívanie zelenej kávy môžu vznikať:

 • bolesti hlavy,
 • gastrointestinálne poruchy,
 • podráždenosť,
 • nespavosť.

To sa neodporúča piť viac ako 2 šálky zeleného kávy denne.

Ak ju opustiť v zásade ľudia s takými chorobami ako sú:

 • hypertenzia,
 • glaukóm,
 • osteoporóza,
 • gastritída a žalúdočný vred v akútnom štádiu.

Zelená káva je kontraindikovaný u tehotných a dojčiacich žien a detí do 14 rokov.

About Paulína Turošíká 277 Articles
Mám veľa čo povedať o Iveve Jánošíkovej, ale najväčšie dve veci, ktoré je potrebné vedieť, je to, že je reflexívna a intuitívna. Samozrejme, že je tiež podmanivá, vtipná a presvedčivá, ale sú to tak isté, že sú desivé. jej reflexné myslenie, to je to, za čo je často uctievaná. Ľudia sa často spoliehajú na svoju a pozornú povahu v čase potreby. Nikto, samozrejme, nie je dokonalý a Kieran má veľa znakových chýb. jej ego a abrazivosť nie sú úplne zábavné a môžu zničiť veľa večerov. Našťastie jej intuícia pomáha udržiavať ich aspoň v malom.