Životný štýl, teda spôsob, akým žijeme náš bežný deň, vypovedá o nás samotných, aj keď je dobré mať na zreteli, že stále je čo vylepšovať a posúvať sa vpred. Vystúpenie z komfortnej zóny je dokonca jedným z kľúčových prvkov, ktoré zastávajú svoju významnú úlohu pri dosiahnutí požadovanej zmeny a vystúpení z už nevyhovujúceho stereotypu. To znamená, že je potrebné začať robiť veci ináč, ako doposiaľ, nezostávať v bludnom zabehnutom kruhu, ale naopak, vystúpiť z neho aj keď do neznáma. Do zóny, ktorá je pre nás ešte v danom čase nepreskúmaná a my jednoducho nevieme, čo nás čaká, aké budú naše príležitosti a s akými prekážkami sa stretneme.
Nie vždy to je tak, že mi pred ukončením nefunkčného vzťahu alebo nevyhovujúceho zamestnania vieme, do čoho ideme. Nevieme, že nás čaká nový partner, môže, ale nemusí to tak byť. Podobne je to aj so zamestnaním. Môžeme predpokladať, že sa časom zamestnáme, ale keď nevieme bližší dátum, môžeme si robiť starosti s možnými finančnými problémami a podobne. Z tohto dôvodu sa vystúpenie zo zabehnutého cyklu spája s istou dávkou odvahy a s uvedomením si, že to staré a nefunkčné už nie je pre nás.
Takýmto spôsobom si vytvárame život podľa našich vlastných predstáv v očakávaní od vesmíru, že má pre nás pripravené len to najlepšie. Nie je vhodné si vystúpenie zo spomínanej komfortnej zóny mýliť s neuváženým riskovaním, to vôbec nie je tak. Nezabúdajme však snívať o tom, ako by sme chceli žiť, ako by sme chceli dovolenkovať, ako by sme chceli bývať a prežívať bežný letný či jesenný deň. Ako by mala vyzerať práca našich snov. Či si želáme cestovať v rámci nášho zamestnania, alebo uprednostňujeme byť pánom svojho času a venovať sa podnikateľským aktivitám. Za uváženie stojí aj nastolenie si určitej rovnováhy v prežívaní času s rodinou a v práci a to tak, aby sme si zabezpečili dostatočný príjem a taktiež si mohli naplno užívať členov rodiny a to nielen pri spoločnej večeri.